Asociace nezávislých dodavatelů energií podporuje liberalizaci trhu

Odstraňování překážek pro fungování liberalizovaného trhu s energiemi a zkvalitnění služeb pro zákazníky. To jsou jedny z hlavních cílů ANDE – Asociace nezávislých dodavatelů energií. Asociaci založilo deset nezávislých dodavatelů energií, kteří mají s celkovým počtem několika stovek tisíc zákazníků významný podíl na trhu.

„Máme za cíl stát se partnerem pro Energetický regulační úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Operátora trhu či provozovatele distribučních soustav a být tak nápomocni při tvorbě energetické legislativy a odstranění komplikací, které narušují liberalizovaný trh s energiemi,“ uvedl Václav Derfl, předseda výkonné rady asociace. Zároveň očekává, že pro jednání s orgány a institucemi působícími v oblasti energetiky bude sjednocený postup dodavatelů sdružených v ANDE usnadněním při přípravě nových právních předpisů a postupů.

Členy jsou společnosti Akcenta Energie, Amper Market, Armex Energy, Centropol Energy, Corasta CZ, Enwox Energy, Europe Easy Energy, Global Energy, oaza-energo, Right Power Energy a X Energie.

ANDE chce vytvořit platformu pro vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými nezávislými dodavateli energií při odstraňování legislativních, technických a procesních překážek fungování liberalizovaného trhu. „Chceme také přispět ke zkvalitnění služeb poskytovaných na trhu s energiemi, především ve vztahu ke konečnému zákazníkovi, k jeho maximální ochraně a komfortu,“ doplnil Václav Derfl.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *