Město Liberec zopakuje elektronickou aukci energií pro občany. Důvodem je úspěch poslední akce

Liberec letos na podzim opět uskuteční elektronickou aukci elektřiny a plynu. Podle zástupců města je hlavním důvodem obrovský úspěch loňské akce. Do loňské akce se přihlásily více než dvě tisícovky domácností z krajského města a okolí, jimž se touto cestou podařilo dosáhnout průměrné úspory ve výši téměř 30 %.

S ohledem na to by letos zúčastněných občanů mohlo být ještě víc. „Byl bych tomu rád, i když je pravdou, že už takhle byla naše loňská e-aukce svým rozsahem největší. Liberec byl totiž vůbec prvním větším městem, které ji zorganizovalo,“ konstatoval náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc pro liberecké radniční listy.

V přízemí historické liberecké radnice už začalo fungovat sběrné místo společnosti A-Tender, která bude aukci stejně jako loni zajišťovat. Zde zájemci o aukci získají nejen všechny potřebné informace, ale i pomoc s vyřízením veškeré související agendy a výpovědí u dosavadního dodavatele. Aukce není určena jen Liberečanům, přihlásit je možné jakékoliv odběrné místo na území České republiky – byt nebo dům, ale i firmu či sdružení vlastníků. Podle Šolce se loni do e-aukce v Liberci přihlásila například celá rodina z jižních Čech.

„Naše loňská e-aukce byla svým rozsahem největší, Liberec byl totiž vůbec prvním větším městem, které ji zorganizovalo,“ poznamenal Šolc. Za přihlášení do sdruženého nákupu lidé nic neplatí, zaevidovat se mohou denně v úředních hodinách. S sebou by si měli na radnici vzít občanský průkaz, kopii smlouvy na elektřinu nebo plyn a kopii ročního vyúčtování.

E-aukce je o to zajímavější, že přihlásit je možné jakékoliv odběrné místo na území České republiky (je jedno, zda byt, dům, firmu či sdružení vlastníků), což znamená, že zúčastnit se může prakticky kdokoliv, nejen Liberečané a lidé z blízkého okolí. A mimoliberečtí této možnosti využívají. Podle Jiřího Šolce se loni do e-aukce přihlásila například celá rodina z jižních Čech.

Vítězem loňské aukce pro komoditu elektřina se stala společnost X Energie, která nabídla nejvýhodnější podmínky.

(redakce)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *