Další aukce energií v Pardubicích již za několik týdnů, nyní společně s Hradcem

Už jen dva týdny mají lidé v Pardubicích a Hradci Králové, aby se přihlásili do další elektronické aukce energií a získali tak levnější elektřinu a plyn. Druhé kolo proběhne v obou městech 25. června. V prvním, které se uskutečnilo na sklonku loňského roku, lidé znatelně ušetřili.

V prosinci totiž dokázala pořádající firma A – Tender vysoutěžit průměrnou slevu 25,54 procent a u elektřiny dokonce 27,14 procent. Nyní dostávají šanci další zájemci. „Lidé se mohou registrovat od pátého května do 6. června v naší kanceláři jako v kole prvním“, uvedl radní Jan Němec z TOP 09, který má aukci na starost.

Spuštění druhého kola bude poměrně snadné. Radnice totiž ve veřejné soutěži našla společnost A -Tender, která se zavázala, že pro Pardubice uspořádá bezplatně hned dvě kola veřejné elektronické dražby.

Samotná registrace není nijak náročná a neměla by zabrat více než několik desítek minut. Lidé s sebou na registraci potřebují pouze občanský průkaz, kopii smluv na dodávky energií a poslední vyúčtování za plyn či elektřinu.

Společnost A-Tender v prvním prosincovém kole garantovala lidem úsporu minimálně 22 procent. Kdyby ji tehdy nevysoutěžila, lidé by nemuseli povinně přistupovat k podepsání nové smlouvy. Nyní to bude stejné. Opět však bude platit, že kdo nebude po aukci s jejím výsledkem spokojen a smlouvu nepodepíše, firma A-Tender po něm bude požadovat poplatek 500 korun.

„Nechci tomu říkat pokuta. Spíše je to manipulační poplatek. Přece jen jsme měli s aukcí dost práce a nějaké náklady. Tím poplatkem bychom si je umořili,“ uvedl Tomáš Gryč ze společnosti A-Tender.

Přesto letošní druhé kolo aukce jednu výraznou novinku mít bude. Pardubice půjdou do aukce společně s Hradcem Králové. Hlavním důvodem k tomuto kroku je očekávání, že se do aukce přihlásí více lidí, což znamená i větší šanci na vysoutěžení větší slevy.

V prvním kole aukce zvítězila společnost X Energie, která nabídla nejlepší ceny jak elektřiny, tak plynu. Průměrná sleva plynu činila 25,54 procent. Celková suma zakázky 20,3 milionu, po soutěži 15,1 milionu. Lidé tak dohromady ušetřili přes 5 milionů korun. Do aukce na plyn se zapojilo 630 odběrných míst. U elektřiny činila průměrná sleva dokonce 27 procent a celková cena zakázky byla 11 milionů, suma po soutěži 8 milionů. Lidé tak u elektřiny ušetřili 3 miliony korun.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *