Dobrá zpráva pro spotřebitele: X Energie sníží i v příštím roce cenu energií. Silová elektřina klesne až o 19 procent, zemní plyn zlevní v řádech několika procent

Společnost X Energie, jeden z nejvíce rostoucích alternativních dodavatelů energií, oznámil, že od 1. ledna 2014 zlevní elektřinu a zemní plyn. Slevu získají jak noví, tak i stávající zákazníci. Silová elektřina klesne až o 19 procent v závislosti na tarifu a distribučním území, ceny plynu pak v průměru klesnou o několik procent. Společnost X Energie sníží ceny plynu již podruhé během několika měsíců a nadále tak zůstává jedním z nejvýhodnějších dodavatelů energií na českém trhu.

 „Za snížením konečné ceny elektřiny pro naše zákazníky stojí především zlevnění silové elektřiny na burzách a pokles poplatků za distribuci a obnovitelné zdroje, ale i naše dlouhodobá snaha poskytovat nižší ceny oproti dominantním dodavatelům energií v České republice“, uvedl pro náš server Zdeněk Mráz, jednatel společnosti X Energie a dodal, že lidé se mohou těšit na úsporu u elektřiny až ve výši 19 procent oproti současnosti, a to v závislosti na zvoleném tarifu. V praxi tak lidé ušetří ročně i několik tisíc korun.

Spolu se snížením cen elektřiny přichází X Energie i se zlevněním plynu. Pro příští rok zachová neregulovanou složku ceny plynu na letošní úrovni, zákazníci však zaznamenají pokles díky snížení regulovaných složek. Lidé se tak oproti současnému stavu mohou těšit na zlevnění v řádu několika procent.

Podle aktuálních výsledků pravidelných měsíčních přehledů odběrných míst sestavovaných operátorem trhu s energií v České republice, společností OTE, vyplynulo, že společnost X Energie se v prosinci stala třetím největším alternativním dodavatelem energií. Počet jejich zákazníků se přiblížil 65 tis. „Velmi nás těší důvěra tak velkého množství zákazníků. Potvrzuje se nám to, s čím jsme v roce 2011 vstupovali na trh, totiž že když zákazníkům kromě nízkých cen nabídneme perfektní zákaznický servis, můžeme na tak konkurenčním trhu uspět.“, řekl našemu serveru Zdeněk Mráz.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *