X Energie zvítězila v elektronické aukci dodávek elektřiny v Liberci. Lidé tak získají až třetinovou úsporu v nákladech za energie

Společnost X Energie se stala vítězem první elektronické aukce na dodávky elektřiny, kterou pro své obyvatele připravilo město Liberec. Tamní domácnosti a další subjekty se tak mohou těšit na až 30% úsporu nákladů, které ročně vydají za energie.

„Těší nás, že jsme v elektronické aukci v Liberci zvítězili, není to v letošním roce poprvé. Ukazuje se, že naše cenová nabídka spolu s doplňkovými službami je správná a slaví u zákazníků úspěch“, uvedl Zdeněk Mráz, jednatel společnosti X Energie, která patří mezi nejvýznamnější alternativní dodavatele elektřiny a plynu.

Ceny plynu i elektřiny se soutěžily najednou. K nákupu elektrické energie se přihlásilo téměř 1500 domácností, k nákupu plynu pak dalších 500 odběrných míst. Lidé získali pevné ceny na 24 měsíců. „Statutární město Liberec má ze všech měst v republice největší elektronickou aukci z těch, co se dosud odehrály. Příprava projektu trvala přibližně půl roku. Jsem rád, že aukce vzbudila u občanů tak velký zájem a že výsledky jsou tak dobré. Člověk pak cítí radost z dobře vykonané práce,“ dodal náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc.

Původní balík nákladů za odběr elektřiny i plynu přesahoval 20 mil. Kč. Tuto cenu se v obou případech podařilo v elektronické aukci snížit o téměř 30 %. Výsledky aukce si občané velmi pochvalovali. „V našem domě, kde je několik bytů, topíme plynem. Ročně nás to stojí 70 tisíc korun. Čekal jsem, že elektronickou aukcí hodně ušetříme, a mám radost, že úspora nakonec dělá téměř třetinu,“ svěřili se manželé Nuderovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „X Energie zvítězila v elektronické aukci dodávek elektřiny v Liberci. Lidé tak získají až třetinovou úsporu v nákladech za energie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *