Yello Energy – je zde ještě prostor pro dalšího dodavatele elektřiny?

Na český energetický trh vstupuje nová společnost Yello Energy. Firma chce cílit především na maloodběratele ve všech českých regionech. Do tří let chce společnost získat 150 tisíc zákazníků, převzít je hodlá od tradičních i od alternativních dodavatelů, řekl Viktor Procházka zodpovědný za marketing Yello Energy.

Takže se můžeme těšit na konkurenční boj, který může trochu zahýbat cenami. Yello Energy se zařadí vedle společností, které na českém trhu již jsou např. X Energie, Lama, Bicorn a další. Společnost začala nabzet elektřinu od 19. listopadu a má smělé plány. Nechali se slyšet, že se nebojí nasyceného českého trhu, ikdyž připouští, že trh je už nasycený docela dost.

Yello Energy je odbočkou německé firmy Yello Strom, která funguje od roku 1999. V osmdesátimilionovém Německu získala 1,1 milionu zákazníků.

Alternativním dodavatelům se v posledních letech na úkor dominantních firem jako ČEZ či RWE podařilo získat značnou část klientů. Mezi největší alternativní dodavatele patří Bohemia Energy a Centropol, které mají každá statisíce zákazníků. Podle analytiků se ale trh s dodávkami energie nasycuje. Tomu odpovídají i údaje Operátora trhu s elektřinou (OTE), podle kterých se v posledních měsících snižuje tempo, jakým odběratelé přecházejí ke konkurenčním dodavatelům.

Setkali jste se již se zástupci Yello Energy? Případně s jinými zástupci? Přidejte komentář pod článek nebo okomentujte příspěvek na stránkách, kde se zabýváme zkušenostmi s dodavateli energií.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatel elektřiny a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *